Данните за филиала се зареждат.

Данните ти се зареждат.
Твоят Kaufland

Последно избирани филиали

Пилешки бутчета: световноизвестен специалитет

Пилешките бутчета, наричани още пилешки бедра, са популярна част от пилето и съставка с множество приложения в много кулинарни традиции по цял свят. Известни са със сочното си месо, богатия вкус и множеството варианти за приготвяне.

Пилешките бутчета представляват бедрата на пилето и съдържат както месо, така и кожа. Това им придава особено интензивен вкус, тъй като при готвене или пържене кожата става хрупкава, а месото остава сочно и нежно. Това прави пилешките гърди популярна съставка - при печене, гриловане, задушаване или пържене във фритюрник.

Полезна информация

Пилешките бутчета имат следните специални качества

Детайлно изображение на пилешко бутче

Тази част на пилето има специални качества, които я отличават от другите части на пилето. Пилешките бутчета се състоят от богата на протеини мускулна тъкан и имат мек, сладникав аромат, който лесно може да се комбинира с различни подправки и сосове. В сравнение с пилешките гърди, пилешките бутчета обикновено са по-сочни и мазни. Често се продават с кожата, която става хрупкава при пържене или печене на грил. Предвид голямото многообразие на приложенията на пилешките бутчета, те може да се приготвят по много различни начини, между които пържене, гриловане, задушаване и паниране.


Произход

Откъде произхождат пилешките бутчета?

Пилешките бутчета са предимно от пилета от вида „Gallus domesticus“. Кокошките са домашни птици и се отглеждат по цял свят с цел производство на хранителни продукти. Пилешките бутчета са част от пилето и представляват бедрата на птицата.


Сезон

Каква е сезонността на пилешките бутчета?

Пилешките бутчета се продават през цялата година в повечето магазини за хранителни стоки и пазари и затова нямат сезонност. Пилетата са един от най-често консумираните видове птици по цял свят. Поради голямото търсене производството продължава през цялата година. По принцип пилешките бутчета могат да бъдат купени пресни или замразени, в зависимост от предпочитанията и наличността.

Нашите оферти 

Валидни от 16.12.2024 до 22.12.2024


Употреба и съхранение

За какво може да се използват пилешките бутчета и как се съхраняват?

Пилешките бутчета са с множество приложения и могат да се използват в голям брой ястия. Те могат да бъдат запечени във фурната, на грил, панирани, пържени във фритюрник или печени. Популярни са също така в супи и яхнии, както и в много ястия с къри и голям брой ястия с пилешко месо. Пилешките бутчета може да се приготвят със зеленчуци, картофи или ориз или служат за вкусна добавка към салатите.

Правилното съхранение на пилешките бутчета е решаващо за свежестта им и за безопасната им консумация. След закупуване или приготвяне, те трябва веднага да бъдат поставени в хладилника, в най-добрия случай в херметически затворени контейнери или вакуумирани найлонови торбички. Безопасната температура е между 0 и 4 градуса. Освен това пилешките бутчета трябва да се консумират в рамките на 1-2 дни. За по-дълго съхранение може да се замразят, а за размразяване е най-добре да се поставят в хладилника.



Съставки

Ето какво съдържат пилешките бутчета

Пилешките бутчета може да се включат в балансираната диета. Като богат източник на протеини и хранителни вещества, те носят различни ползи за здравето. Съдържат много висококачествен животински протеин и различни витамини от група В, например витамин B12, ниацин (витамин B3) и витамин B6, Освен това доставят важни минерали като фосфор, цинк и селен. Въпреки че пилешките бутчета не съдържат толкова много желязо като телешкото месо или вътрешностите, те са богат източник на този важен минерал. Освен това пилешките бутчета са бедни на калории, особено ако се махне кожата.

Хранителни стойности за 100 g
 

Калории: 174 kcal

Въглехидрати: 0 g

Белтъчини: 18,2 g

Мазнини: 11,2 g

Витамини за 100 g

 

Витамин А: 36 µg

Витамин B1: 0,1 mg

Витамин В2: 0,24 mg

Витамин В6: 0,25 mg

Витамин С: 0 mg

Витамин Е: 0,1 mg

 

Минерали за 100 g

 

Калций: 15 mg

Желязо: 1,8 mg

Калий: 250 mg

Магнезий: 30 mg

Натрий: 95 mg